ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-02-27 09:47:53

TeresaElvis
Administrator
Skąd: Warszawa-Memphis
Zarejestrowany: 2008-11-05
Posty: 6825

ELV1S 30 #1 HITS

http://ecx.images-amazon.com/images/I/412Je3x2FTL._SS400_.jpg
Track Listings


1. A Little Less Conversation (JXL Radio Edit Remix) (Bonus Track)
2. Way Down
3. Burning Love
4. The Wonder Of You
5. Suspicious Minds
6. In The Ghetto
7. Crying In The Chapel
8. (You're The) Devil In Disguise
9. Return To Sender
10. She's Not You
11. Good Luck Charm
12. Can't Help Falling In Love
13. (Marie's The Name) His Latest Flame
14. Surrender
15. Wooden Heart
16. Are You Lonesome Tonight?
17. It's Now Or Never
18. Stuck On You      

19. A Big Hunk O' Love
20. (Now And Then There's) A Fool Such As I
21. One Night
22. Hard Headed Woman
23. Don't
24. Jailhouse Rock
25. (Let Me Be Your) Teddy Bear
26. All Shook Up
27. Too Much
28. Love Me Tender
29. Hound Dog
30. Don't Be Cruel
31. Heartbreak Hotel
32. Burning Love (A-B Test) (Bonus Track)
33. Return to Sender (A-B Test) (Bonus Track)
34. (You're The) Devil In Disguise (A-B Test) (Bonus Track)
35. In the Ghetto (Outtake) (Bonus Track)
36. Suspicious Minds (Outtake) (Bonus Track)
37. Crying in the Chapel (Outtake) (Bonus Track)

ELV1S 30 #1 HITS

Elvis zmartwychwstał! Wszedł do studia i ponownie nagrał 30 swoich największych przebojów. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie, słuchając teraz piosenek, które w latach 1956 - 76 dotarły do pierwszych miejsc list przebojów w USA lub W.Brytanii. W 25. rocznicę śmierci legendarnego Króla Rock and Rolla wydano album "Elvis 30 #1 Hits" zawierający zremasterowane wersje utworów. Miłośników i znawców jego twórczości może on jednak wprawić w konsternację. Dzięki technice cyfrowej odrestaurowano "prawdziwe" brzmienie głosu Elvisa, które może się nieco różnić od tego, które znamy z płyt analogowych i kompaktów. Król nigdy nie brzmaił tak naturalnie, jak z tej płyty. Chyba że na żywo. Realizatorzy pracujący przy projekcie stwierdzili nawet, że mogą zostać ukrzyżowani przez fanów Presleya.

Ich prace można porównać do archeologów. Po raz pierwszy zdecydowano się sięgnąć po taśmy matki, które przeleżały w pudełkach nieotwieranych nawet od 45 lat. Rwały się rozbiegówki, nośnik odklejał się od podłoża i sypał na podłogę. Jedyną radą było podgrzewanie taśm w piekarniku. Nagrania dokonane do 1958 r. były monofoniczne, więc te poddano tylko remasteringowi. Najwięcej kłopotu sprawiły taśmy trzyśladowe z lat 1960 - 66. Na świecie są tylko trzy magnetofony odtwarzające takie taśmy. Łatwiej poszło z 8- i 16-śladami. Muzykę należało jak najszybciej przenieść w świat cyfrowy. Każda z taśm była odtwarzana tylko raz. W procesie miksowania starano się zachować oryginalne brzmienie, dbając jednak o jego równowagę i pełną dynamikę, by dla współczesnego słuchacza były do przyjęcia.

Fascynujące jest porównywanie brzmienia wczesnych nagrań jak "Heartbreak Hotel" z 1956 r. o surowej aranżacji na gitarę, kontrabas i fortepian z orkiestrowymi aranżacjami i chórkami w genialnym "Suspicious Minds". Mimo monofonicznego nagrania wyraźnie słychać głębię, a głos brzmi jakby naturalniej niż w późniejszych stereofonicznych miksach. Tu jednak pojawia się przestrzeń, którą można docenić dopiero, słuchając płyty kompaktowej.

Najważniejsze jednak, że otrzymaliśmy nieśmiertelne piosenki m.in.: "Love Me Tender", "Don't Be Cruel", "Hound Dog", "Stuck On You", "In The Ghetto" i "Burning Love" w najlepszym z możliwych brzmieniu. Jako bonus do płyty dodano współczesny mix głosu Elvisa z elektronicznym beatem "A Little Less Conversation". Ten album jest obowiązkową pozycją w każdej kolekcji.


Czasem wydaje mi się , że to sen, ale mam nadzieję, że nigdy się nie obudzę. ELVIS

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo