ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-03-02 10:45:34

TeresaElvis
Administrator
Skąd: Warszawa-Memphis
Zarejestrowany: 2008-11-05
Posty: 6825

The Brightest Star On Sunset Boulevard (Gravel Road & Fort Baxter)

http://www.elvisnews.com/images/coverart/big/cd_brighteststar_2008.jpg
CD 1

That's All Right / I Got A Woman / The Wonder Of You / I've Lost You / The Next Step Is Love / Stranger In The Crowd / You've Lost That Lovin' Feeling / Something / Don't Cry Daddy / Don't Cry Daddy #2 / You Don't Have To Say You Love Me / Polk Salad Annie / Bridge Over Troubled Water / I Can't Stop Loving You / Just Pretend / Don't it makes you wanna go home (kilka linijek) / Sweet Caroline / Love Me Tender (kilka linijek) / Words

CD 2

Suspicious Minds / I Just Can't Help Believin' / I Just Can't Help Believin' #2 / Tomorrow Never Comes / Running Scared (kilka linijek) / Mary In The Morning / Twenty Days And Twenty Nights / You've Lost That Lovin' Feeling / I Just Can't Help Believin' #3 / Heart Of Rome (wersja nieocenzurowana) / Memories / Johnny B. Goode / Make The World Go Away / Delilah (kilka linijek) / Stranger In My Own Home Town (wersja nieocenzurowana) / I Washed My Hand In Muddy Water


Niedawno, dwaj znani producenci bootlegowi Gravel Road i Fort Baxter wydali wspólnymi siłami reedycję znakomitego albumu "The Brightest Star On Sunset Boulevard", poświęconego w całości próbnej sesji nagraniowej z dnia 24 lipca 1970 roku. Jak zapewne pamiętamy, wersja sprzed lat była dostępna na dwóch oddzielnych CD, natomiast teraz mamy wszystko w jednym miejscu.  Powstaje zatem pytanie - czy warto kupić to jeszcze raz?


Wygląd

Jeżeli chodzi o jakość wykończeniową owego wydania to osobiście uważam, że producenci odwalili kawał naprawdę dobrej roboty. Obie płytki są zamknięte we wspaniałym, dwu-panelowym opakowaniu, a zdjęcia zdobiące przód i tył okładki, pochodzą z analizowanej próby. Niestety, nawet najbardziej zapaleni fani, nie znajdą żadnej dodatkowej książeczki. Nie jest to może wielki minus, ale w takiego typu wydaniu powinna się ona znaleźć. No cóż, pozostaje tylko lektura dzieła, dołączonego do FTD "The Way It Was".


Zawartość

Co mogę powiedzieć o materiale, który jest dostępny na światowym rynku od niespełna dziesięciu lat? Zacznę od tego, że mamy w nim do czynienia z Elvisem będącym u szczytu swojej formy wokalnej i twórczej. Choć, akurat na tych próbnych sesjach nagraniowych nie pokazywał jeszcze wszystkiego, na co było go stać (ze względu na dość duże poczucie humoru), ale bez wątpienia trzeba przyznać, że rok 1970 należał do Niego.
http://img299.imageshack.us/img299/7530/125jj3.jpg
Po oficjalnym wydaniu "The Brightest Star on Sunset Boulevard", próba zarejestrowana 24 lipca okazała się jedną z lepszych, przeprowadzonych tuż przed rozpoczęciem sezonu sierpniowego w Las Vegas. Dlaczego? Po pierwsze, posiadała zdecydowanie lepszy repertuar od pozostałych. Po drugie, mimo stosunkowo częstych napadów śmiechu, Elvis potrafił w najważniejszych momentach skupić się i wykonać piosenkę na poziomie. W tym miejscu wypada zadać kolejne pytanie - czy jakość dźwięku uległa znaczącej poprawie? Jednym słowem, tak! W stosunku do oryginału lepiej brzmi perkusja, a głos Elvisa nadal pozostaje wiodący na tle intrumentów. Jest dobrze - jak na bootleg oczywiście.


Podsumowanie

Jeśli z jakiś przyczyn przegapiliście oryginalne wydanie, musicie koniecznie zaopatrzyć się w tą ubiegłoroczną reedycję. Z kolei, jeżeli jesteście od dawna jego szczęśliwymi właścicielami, to decyzja należy do Was... Choć, na koniec dodam, że poprawa brzmieniowa jest słyszalna, a przepiękne wykończenie aż kusi.


Piotr Donefner


Czasem wydaje mi się , że to sen, ale mam nadzieję, że nigdy się nie obudzę. ELVIS

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson



Założ : stronę za darmo