ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-04-23 19:36:53

Max
panna

New York RCA Studio 1: The Complete Sessions

http://shop.elvis.com.au/images/cd_new_york_sessions.jpg

Pisanie recenzji poprzednich produktów Memphis Recording Service było dla mnie niebywałą przyjemnością. Teraz mam okazję przyjrzeć się ich nowemu wydaniu, zatytułowanym New York RCA Studio 1: The Complete Sessions i na wstępie muszę przyznać, że stworzyli piękny i elegancki zestaw. Każdy fan Elvisa, niezależnie od tego, czy jest zaawansowany, czy tylko początkujący z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie. Wszystkie piosenki zamieszczone na tym zestawie wprost „uderzają” we mnie. Uważam, że przejście obok nich obojętnie jest niewybaczalną pomyłką. Koniecznie musicie mieć to wydanie.

Wygląd:

Poza samą zawartością płytek oczekiwaliśmy świetnego zaprojektowania okładek, dobrze wyglądającego wnętrza i wysokiej jakości druku. Po premierze okazało się, że wszystko przygotowano na wysokim poziomie.

Książka:

Tekst i wszystkie fotografie przejrzyście rozplanowano na 63 stronach. Oczywiście nie zapomniano także o reklamach poprzednich produktów MRS, którym poświęcono aż 4 strony. W dość mało obszernej książce znalazłem tylko kilka interesujących fotografii (nie ma ich zbyt dużo), które wyglądają na nowe. Przyznam się, że oczekiwałem tylko takich. Powstaje jednak pytanie, czy widzieliście wcześniej jakiekolwiek fotografie Alfreda Wertheimera?

Można je znaleźć w wielu książkach i czasopismach, poświęconych sylwetce młodego Elvisa. Jednak w tej książce jest coś więcej. Gdy przyjrzyjmy się jej dokładniej, na niektórych stronach zauważamy interesujące dokumenty sesyjne RCA, sporządzone w 1956 roku. Są one miłym dodatkiem i przyznam się, że dzięki temu wydaniu zobaczyłem je po raz pierwszy.

Kolejnym mocnym punktem jest tekst grupy ludzi, których inicjały zamieszczono na tylnej stronie okładki. Uważam, że jest on przystępnie napisany i bardzo łatwy w odbiorze. Na korzyść książki przemawiają znane nazwiska, które były z nią związane, między innymi: Joe Tunzi, a dodatkowe poszukiwania prowadzili John Michael Heath, Keith Flynn i Jamie Aaron Kelley.

Książka ma twardszą i bardziej połyskującą okładkę, niż poprzednie wydanie MRS Tupelo’s Own.

Rozdziały przedstawiają się następująco:

Elvis RCA NY
Pierwsze spotkanie & zdjęcia dla prasy

RCA Studio 1 NY
Pierwsza sesja nagraniowa – 30 i 31 styczeń 1956

RCA Studio 1 NY
Druga sesja nagraniowa – 3 luty 1956

RCA Studio 1 NY
Finałowa sesja nagraniowa – 2 lipiec 1956

Przed zakupem zestawu liczyłem głównie na samą książkę i jej zawartość, a audio miało stanowić miły dodatek. Po zakupie okazało się, że druga część jest także mocna.

Płyty:

Pracę, którą włożył Kevan Budd w odnowienie tych 56 ścieżek jest ogromna i zasługuje na uznanie. W trakcie słuchania płytek zauważyłem, że chciał on wrócić do mało skompresowanego dźwięku i uzyskać efekty, przybliżające atmosferę nagrywania w studiu. Z przykrością stwierdzam, że udało mu się to 110% lepiej na FTD Elvis Presley.

http://www.elvis.com.au/presley/uploads/new_york_sessions_set2.jpg

Płytę CD zremasterował Real Bouwman, a dźwiękiem DVD zajął się Mick Ritchie. Mimo wszystko jednak uważam, że piosenki z tego zestawu brzmią lepiej, niż na jakichkolwiek wcześniejszych wydaniach:

- oryginalna RCD CD Elvis Presley
- The Teen-age Rage
- Gold US CD Elvis Presley
- The 50's Masters box set
- reedycja Elvis Presley
- Elvis 56
- Elvis 56 DSD re-master
- reedycja albumu Sony/BMG Elvis Presley z bonusowymi ścieżkami
- FTD Elvis Presley

Dźwięk jest dynamiczny i czysty. Płycie CD nie mam nic do zarzucenia, ponieważ brzmi ona po prostu świetnie. Do zestawu dołączono także dodatkową DVD Audio z dźwiękiem w formacie 5.1.

Na DVD, każdej piosence przyporządkowano po jednej fotografii, które znajdziemy w książce. Pod zdjęciem umieszczono tytuł utworu i muszę przyznać, że ładnie to wygląda. Nie jestem wielkim zwolennikiem transformacji z mono do 5.1, ale dla niektórych osób przesłuchanie tej płyty może być miłym doświadczeniem.
Ostatecznie, to wy decydujecie, gdzie chcecie wydać pieniądze i także do was należy decyzja, ale uważam, że The New York Sessions jest obowiązkową pozycją dla każdego fana.

Poszczególne elementy zestawu

CD - zawiera 39 na nowo odświeżonych i zremasterowanych legendarnych nagrań, między innymi: „Blue Suede Shoes”, „Hound Dog”, „My Baby Left Me”, dodatkowe outtakes do „Shake Rattle & Roll” i „Lawdy Miss Clawdy”, wywiad Dona Davisa, niewydany wcześniej materiał i trzy bonusowe ścieżki.

DVD Audio – taka sama zawartość, jak na CD. Cały materiał zremasterowany w wysokiej jakości dźwięku 24 bit 96 kHz. W tej postaci zaprezentowany po raz pierwszy. Piosenkom towarzyszą rzadkie fotografie, wyświetlane na ekranie telewizora.
Książka – zawiera kompletne notatki wszystkich sesji z Nowego Jorku. Dołączono do niej fotografie, pochodzące z prywatnej kolekcji Alfreda Wertheimera.

Master

01. Blue Suede Shoes
02. My Baby Left Me
03. One Sided Love Affair
04. So Glad You're Mine
05. I'm Gonna Sit Right Down And Cry (over You)
06. Tutti Frutti
07. Lawdy, Miss Clawdy
08. Shake Rattle And Roll
09. Hound Dog
10. Don't Be Cruel
11. Anyway You Want Me (that's How I Will Be)
12. Don Davis Interviews Elvis

Outtakes

Lawdy, Miss Clawdy

13. take 1 & niekompletny take 2 2.40
14. take 3 2.19
15. take 4 2.18
16. take 5 2.20
17. take 6 2.20
18. take 7 1.51
19. take 8 0.59
20. take 9 2.15
21. take 10 2.29
22. take 11 0.12
23. take 12 2.20

Shake Rattle And Roll

24. take 1 0.37
25. take 2 2.35
26. take 3 0.19
27. take 5 0.47 (take 4, nieoznaczony)
28. take 6 0.34
29. take 7 2.38
30. take 8 2.36
31. take 9 0.21
32. take 10 0.11
33. take 11 0.14
34. take 12 1.41
35. take 12 2.34 (nie edytowana wersja master)
36. take 12 2.26 (edytowana wersja master, bez dodatkowych dogrywek) * niewydana

Bonusowe ścieżki (dostępne tylko na CD)

37. My Baby Left Me - Arthur 'big Boy' Crudup
38. Hound Dog - Freddie Bell And The Bell Boys
39. So Glad You're Mine - Arthur 'big Boy' Crudup
Przetłumaczył: Piotr Donefner

http://i17.photobucket.com/albums/b82/Charmed31/Elvis%20Presley/tcb_elvis_gif.gif

Stopka forum