ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.
Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#1 2009-08-13 19:37:48

Mario
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-05
Posty: 300
Serwis

Kolekcja ELVIS PRESLEY

Elvis Presley powraca!

"„Gazeta Wyborcza" i Radio Złote Przeboje przedstawiają kolekcję „Elvis Presley". Dwanaście albumów z nieśmiertelnymi przebojami króla rock'n'rolla.
W każdym z tomów kolekcji znajdą Państwo:
- anegdoty (nie tylko znane) o Elvisie, jego muzyce, filmach, cadillacach, narkotykach, grzechach, zasługach, przyjaciołach, wrogach, kobietach;
- kalendaria Jego największych wyczynów;
- zdjęcia, w tym wiele niepublikowanych, z domu rodzinnego, sal koncertowych, z wojska, z posiadłości Graceland...
- teksty piosenek
Poszczególne tomy są poświęcone kolejnym etapom życia i kariery artysty

Do każdego albumu dołączona jest płyta CD z niezapomnianymi piosenkami króla rock'n'rolla, jak np. „Love Me Tender", „Return To Sender", "Heartbreak Hotel" czy „Jailhouse Rock"

(Fragment oficjalnego komunikatu prasowego)

W kolekcji ukażą się następujące pozycje:
Tom 1 - Wiecznie żywy - 17 sierpnia 2009
Tom 2 - Narodziny gwiazdy - 18 sierpnia 2009
Tom 3 - Praworządny obywaltel - 25 sierpnia 2009
Tom 4 - Gwiazda Hollywood - 1 września 2009
Tom 5 - Viva Las Vegas - 8 września 2009
Tom 6 - Mafia Elvisa - 15 września 2009
Tom 7 - Król Rock and Rolla - 22 września 2009
Tom 8 - Kobiety Elvisa - 29 września 2009
Tom 9 - 6 października 2009
Tom 10 - Elvis na żywo - 13 października 2009
Tom 11 - Upadek Króla - 20 października 2009
Tom 12 - Dusz Elvisa - 27 października 2009

W tym dziale znajdziecie Drodzy Fani dokładne informacje na temat tej kolekcji, a co tydzień recenzję każdego tomu napisaną przez jednego z członków zarządu Ogólnopolskiego Fan Clubu "Raised On Rock".
Pod każdą recenzją oczekujemy na Wasze opinie dotyczące tego dosyć przełomowego jak na nasz kraj wydawnictwa!

Życzę miłej lektury

Mariusz Ogiegło
Prezes OFC EP "Raised On Rock"

Offline

 

#2 2009-08-18 14:28:56

alisa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 175

Re: Kolekcja ELVIS PRESLEY

Taki to artykuł promujący zestaw ukazał się w Wyborczej 17. sierpnia tj. w dniu ukazania się pierwszej częsci. Moim zdaniem ciekawie napisany a i sama kolekcja ma dosyć dobrą promocję i w prasie jak i w telewizji. Myślę, że przysporzy to dodatkowych fanów i sympatyków Elvisowi.

Elvis Presley do zbierania
Przeboje, zdjęcia i mało znane fakty z życia króla rock and rolla w nowej kolekcji "Biblioteki Gazety Wyborczej". Pierwsza część w kioskach już od dziś
- W 1977 r., gdy Elvis umarł, na świecie było tylko 170 jego profesjonalnych naśladowców. Teraz mamy około 85 tys. zawodowych Elvisów. Jeśli ich liczba będzie rosnąć w takim postępie, około roku 2019 co trzeci mieszkaniec Ziemi będzie żył z naśladowania Presleya - kpił nie tak dawno temu amerykański portal "The Naked Scientists".
Żart, ale wbrew pozorom mówi sporo prawdy o współczesnej popkulturze - Elvis Presley może nie żyć już od ponad trzech dekad, a jego pozycja ikony muzyki rozrywkowej wciąż pozostaje niezachwiana. - Przed Elvisem nie było nic. Dosłownie nic. Ci, którzy biorą do ręki pędzel, chcą być van Goghiem. Ja chciałem być Elvisem. Gdyby go nie było, nie byłoby też Beatlesów - mówił swego czasu John Lennon. - Zanim inni zrobili cokolwiek, Elvis zrobił już wszystko - dodał później.

Łatwo w tych zdaniach dostrzec przede wszystkim odbicie roli muzyki Presleya. - Kiedy pierwszy raz usłyszałem Elvisa, poczułem, jakbym wyrwał się na wolność - wspominał Bob Dylan. Pewnie nie on jeden miał takie wrażenie. Muzyka Presleya miała przecież taką siłę oddziaływania na amerykańską młodzież końca lat 50., że FBI w swoich raportach umieszczało Elvisa wśród potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego. Zresztą, rock' and roll i towarzysząca mu rewolucja obyczajowa były równie ideologicznie podejrzane zarówno w swojej amerykańskiej ojczyźnie, jak i na przykład w tak odległym od niej wówczas, kulturowo i politycznie, kraju jak Polska.

Lennonowi chodziło jednak chyba o coś więcej niż tylko płyty z przebojami Presleya. Bo Elvis to nie tylko emocje związane z muzyką. Co roku wokalista - choć od tak dawna nie żyje - zarabia kolejne 50 milionów dolarów. Nie decydują o tym tylko wpływy z praw do jego piosenek, także z całego przemysłu, który narósł wokół jego osoby i najwyraźniej wciąż jest niezwykle intratnym biznesem. Elvis - jako postać, jako muzyk, jako mit - nie przestaje hipnotyzować fanów na całym świecie. Dobrze pokazał to m.in. Jim Jarmusch w filmie "Mystery Train" - para młodych Japończyków wystylizowanych na amerykańskich nastolatków z lat 50. przyjeżdża do Memphis jak pielgrzymi, by na miejscu rozstrzygnąć, kto był większy - Carl Perkins czy jednak Elvis.

Na czym polega ta magia i skąd się wzięła, jaki był prawdziwy Elvis Presley, a jak tworzyła się jego legenda, wreszcie, jak wyglądała współtworzona przez niego epoka - o tym wszystkim mówi nowa kolekcja "Gazety Wyborczej".

12 kolejnych zeszytów opowiada historię muzyka od narodzin w skromnym domu rodzinnym w Tupelo aż po śmierć w bajecznie pysznej posiadłości w Graceland. Wzbogacona o unikatowe zdjęcia specjalna biografia wokalisty przygotowana przez jego fankę Marię Szabłowską krok po kroku przedstawia kolejne fakty z życia gwiazdora. Jan Chojnacki opisuje największe przeboje Presleya, ujawniając szczegóły i anegdoty związane z ich powstaniem. Antoni Piekut kreśli portret epoki, pokazując ją przez pryzmat największej pozamuzycznej namiętności Elvisa - amerykańskich samochodów.

Pierwszy, zatytułowany "Wiecznie żywy", tom kolekcji, który trafił do sprzedaży dziś, to Presley w pigułce - od socjologicznej i kulturowej analizy fenomenu popularności wokalisty po serię jego przebojów na dołączonej do albumu płycie (wśród nich nagrania z najróżniejszych etapów twórczości: od legendarnego "Heartbreak Hotel" aż po "Suspicious Mind"). Tom drugi "Narodziny gwiazdy" (w sprzedaży już od jutra) prezentuje początki wokalisty - źródła jego niepowtarzalnego stylu, pierwsze niepewne kroki na scenie, wreszcie kulisy nagrań dla legendarnej wytwórni Sun Records w Memphis oraz kilkanaście wczesnych nagrań Presleya (między innymi "That's All Right", dzięki któremu ruszyła cała jego zawrotna kariera).

Co tydzień w każdy wtorek kolejne części historii króla.

Zamów prenumeratę kolekcji "Elvis Presley" w Kulturalnym Sklepie


Źródło: Gazeta Wyborcza

Ostatnio edytowany przez alisa (2009-08-18 14:37:19)

Offline

 

#3 2009-08-18 18:49:52

Max
panna
Zarejestrowany: 2008-12-16
Posty: 13592

Re: Kolekcja ELVIS PRESLEY


http://i17.photobucket.com/albums/b82/Charmed31/Elvis%20Presley/tcb_elvis_gif.gif

Offline

 

#4 2009-08-19 21:05:05

Mario
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-05
Posty: 300
Serwis

Re: Kolekcja ELVIS PRESLEY

Informacje na temat kolekcji znajdziecie również na oficjalnej stronie OFC EP "Raised On Rock", która dzięki uprzejmości Rafała Kulińskiego znowu wraca do życia - WIELKIE DZIĘKI Rafał!


www.elvis.raks.com.pl

Offline

 

#5 2011-12-25 19:50:56

Krzysiek111
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-12-25
Posty: 16

Re: Kolekcja ELVIS PRESLEY

Mam już całą tą kolekcję, wreszcie. Brakujące tomy kupić możecie na allegro jakby ktoś nie wiedział.


Przejdziesz przez to życie raz, nie wrócisz już na bis. ELVIS

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo