ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-09-24 07:55:59

Max
panna
Zarejestrowany: 2008-12-16
Posty: 13592

I Sing All Kinds The Nashville 1971 Sessions CD

Mark Cunliffe

http://shop.elvis.com.au/images/ftd_i_sing_all_kinds.jpg

Czasami długie życie jest nagrodzone i  na pewno nagrodą jest  ten wspaniały album FTD.

Z oryginalnych wersji usunięto niepożądane dubbingi, orkiestracje i tło wokalne i dodano trochę inspirującego zmiksowanego dźwięku i wynikiem czego, piosenki na tej FTD dają dużo przyjemności w ich odbiorze.

Udoskonalony dźwięk oryginalnych wydań jest wyśmienity i w konsekwencji ujawniona, witalność, energia i zadowolenie, które album serwuje, była nie do przewidzenia. To budzi dreszcz emocji, nawet na moim tanim odtwarzaczu CD. Jeśli masz  przyzwoity sprzęt  to będziesz miał prawdziwą przyjemność… To wydanie  FTD dostarcza ciepła i intymności, brakujący  oryginalnym wydaniom,  a  klarowność i rezonans w głosie Elvisa,  jest niezrównany. Dźwięk jest niewiarygodny!

Z tym wspaniałym mixem nawet piosenki, które wywołały dreszcz  już przedtem i oczarowywały  nie dawały przekonania, że mogą być jeszcze  lepsze.
Na pierwszy rzut oka ten album z 23  piosenkami  wygląda trochę nieatrakcyjnie. Wciśnięto 7 piosenek gospel  i 5  świątecznych ścieżek pomiędzy country / pop. Ale zdumiewająca  selekcjonerska praca piosenek gospel i świątecznych( przed świętami),  nie jest zgrzytem chociaż myślałem, ze tak będzie.

Album zadowala okładką , która przedstawia wszystkie piosenki, jakie Elvis zarejestrował podczas 1971 - 47 piosenek - wszystkie zarejestrowane w Nashville (między 15 -21 maja: zarejestrował 38 piosenek, 19,  wybrano na to FTD, a pomiędzy 8-10 czerwca: zarejestrował 9, wybrano 4 piosenki).
Zarejestrowane piosenki poprzednio zostały wydane na 4 albumach, He Touched Me, The Wonderful World of Christmas,"Fool" i " Elvis Now.
Wszystkie takes na tym albumie były poprzednio niezrealizowane, oprócz It Won't Seem Like Christmas Without You.
W  rezultacie na jednym albumie dostajemy najwspanialsze  piosenki Elvisa z 1971.
Piosenki :

Bosom of Abraham (take 4: date: 8 June 1971) [/b]
Miła ścieżka zaczyna ten album  i natychmiast staje się jasne, dlaczego słuchanie go będzie przyjemnością. Cudownie kryształowo czyste partie wokalne Elvisa, dobrze zrównoważone z piosenkarzami wspierającymi i zespołem dodają posmaku.

I've Got Confidence (take 1: 18th May 1971)
Świetna rzecz! Co za transformacja. Od bolesnego, uczucia podczas słuchania  oryginalnej master do czegoś czym możesz właściwie cieszyć się. Elvis brzmiał  źle w oryginalnym mixie. Tutaj możemy właściwie usłyszeć, że jego głos w końcu wyraża dobry nastrój  i w tej take  naprawdę czuć radość. Super!

An Evening Prayer (take 5: 18th May 1971)
Otrzymujemy do głębi szczery występ i  tylko z  Elvisem, pianinem i wspierającymi wokalistami.

That's What You Great For Loving Me (Take 10: 15th March 1971)
Ta piosenka jest jedną z licznych perełek, które ten album zawiera. Nigdy nie doceniłem tej piosenki, ale nigdy nie usłyszałem takiego wykonania jak to. To jest odkrycie. Piosenka błyszczy i bez ciężkiej pomocy mixu, jakie ma oryginalne wydanie  z łatwością  przeskakuje o 500 miejsc  na mojej liście piosenek Elvisa.
Early Morning Rain (take 11: 15th March 1971)
To jest piękna wersja piosenki bez wokalnego overdubsu, który na oryginalnym wydaniu dawał uczucie bezładu. Elvis śpiewa ją perfekcyjnie. Boski! Możesz kupić ten album tylko dla tej piosenki, bo warta jest każdych pieniędzy. Ale jest po prostu wiele innych piosenek i wykonań na tym oszałamiającym wydaniu ,  ale musiałem o niej wspomnieć.

Fools Rush In (take 14: 18th May 1971)
Znów klarowność mieszaniny jest zjawiskowa pozwalając nam,  docenić,  jak nigdy przedtem, nastrój i rytm tej piosenki. Elvis brzmi świetnie.

Help Me Make It Through The Night (takes 6 and 7:17th May 1971)
Przez dwie linie take 6  Elvis imituje dźwięk pistoletu robiąc pbbff. "To jest być może trochę ciężkie na intro"  mówi. Później  przechodzimy do take  7 i mamy cudowne wykonanie   bez overdubsu, jaki jest na   oryginale, który zniszczył atmosferę piosenki. Elvis brzmi tu bardzo dobrze!

I'm Still Here (takes 2, 3 and 1: 19th May 1971)
Jest tu Elvis i jego pianino. Cóż więcej mógłbyś chcieć  od albumu? Są to takes których nigdy przedtem nie słyszeliśmy i warto było  na nie czekać. Ponownie mamy tu  klarowność i głębokość dźwięku. Budzący dreszcze występ zasługuje pod względem jakości dźwięku na 5  gwiazdek.

I Will Be True (take 1: 19th May 1971)
My teraz jesteśmy w  Elvisa niebie. Następna piosenka  z  jego własnym akompaniamentem pianina. Można tylko żałować, że on  poprzednio zrobił tylko jedną wydaną take  I'll Take You Home Again, Kathleen ponieważ byłoby wspaniale,  mieć  także na tym wydaniu  alternatywną take.   Ale oczywiście to mogłoby nas całkowicie zepsuć .

Until It's Time For You To Go (takes 5 & 6: 8th June 1971)
Następny cudowny mix z zespołem robiącym  wszystko, co mogłoby podrażnić piękny występ  Kinga. Nagrano ją ponowne 17 maja.

It's Only Love (take 7: 20th May 1971)
Uderzająco czysta produkcja i mix, a  opuszczony   overdub wpływa  korzystne na  piosenkę. " Tu jest tylko seks" ogłasza  Elvis na zakończenie piosenki.

I'm Leavin' (take 3: 20th May 1971)
To jest śliczna take.  Elvis, próbuje swojej wspaniałej akrobacji wokalnej, której ta piosenka wymaga.  Intonacja, którą osiąga swoim  głosem jest nadzwyczajna. "Diabelnie, trudne" mówi Elvis na końcu utworu. "Ta piosenka jest warta kontynuowania " i kontynuuje  i pokazuje jakim był profesjonalistą.

Love Me, Love The Life I Lead (take 4: 21st May 1971)
To jest ostatnia piosenka, którą on zarejestrował podczas  sesji  majowej i nie jest jedną z najlepszych.


Padre (take 2: 15th May 1971)
W oryginalnym mixie overdubbed, była nie do  odróżnienia a tutaj ulepszona daje cudowne przeżycie.

Seeing is Believing (take 7: 19th May 1971
Naprawdę ostra, żwawa take z energią i świeżością, która poprzednio została pogrzebana,  a tutaj  dźwięki wokalowi  Elvisa jest także lepsza.

A Thing Called Love (take 1: 19th May 1971)
Take 1, jest trochę szorstka niż oryginalna master, ale harmonia i równowaga pomiędzy głosem Elvisa   i Imperials jest wspaniała i jego głos nie ginie .

Put Your Hand In The Hand (take1: 8th June 1971)
Piosenka, o której nigdy nie myślałem ciepło, mimo, że  ten mix w take 1 może jest dobry, ale jakoś nie mogę zmienić do niej uczuć. 

Johnny B Goode (incomplete jam: 18th May 1971)
Przy  końcu Johnny B Goode  jam Elvis trochę się wygłupia, dodając kilka piosenek świątecznych.  Oczywiście  bawi się.

I'll Be Home On Christmas Day (take 3:16th May 1971)
To dobra piosenka i take jest godna uwagi, ponieważ prezentuje dodatkową zwrotkę  która została usunięta  z  oficjalnego wydania. ("It's been so long since I've seen little John, Michelle, Christine and Karen; I almost forgot all the presents that I bought a purse for little sister to carry. If I could set aside my pride, I just be on my way, I'd catch that train tomorrow, I'll be home for Christmas day")  Cudowne brzmienie  i ostrość w głosie Elvis są  doskonale uchwycone, jak również   pełne wyrazu  uczucie piosenki.

Holly Leaves And Christmas Trees (take 4: 15th May 1971)
Śliczna piosenka z cudownym uczuciem - zaśpiewana przez Elvisa z wielką wrażliwością  i prostotą   dodaje piosence  sentymentu.

If I Get Home On Christmas Day (take 1: 15th May 1971)
Od pierwszego słowa tej piosenki (take 1) ty wiesz, że ona będzie ucztą. Wokal Elvisa brzmi cudownie.

It Won't Seem Like Christmas (without you) (take 3:15th May 1971)
Take 3 i ponownie ogromna poprawa niż na  oryginalnej mixie.  Przyjemna dla ucha i cudowna intymność niż, na  oryginalnej master, gdzie tego  brakowało.

I'll be Home On Christmas Day (take 2: 8th June 1971)
Przeróbka piosenki, którą Elvis zarejestrował 16 maja. To jest naprawdę  bluesowa wersja  z ciężkim rytmem  bębna, który daje tej  piosence wyraźnie inne  uczucie  niż  wydana  master albo take 3. I tu śpiewa zwrotkę która została wycięta  z poprzednio wydanych  takes.   Jest ona odpowiędnią  take,  aby zakończyć ten specjalny album FTD.

Elvis Presley: I Sing All Kinds jest cudownym  wydaniem. Selekcja piosenek, wykonana  praca, mix i brak overdubs daje nam Elvisa,  którego nigdy nie słyszeliśmy. Możemy też być świadkami żartów w studio, które wskazują na dobry  stan jego  ducha.  Jeśli  jesteś fanem Elvisa to powinieneś mieć ten album w swojej kolekcji.  Nie będziesz zawiedziony.

Przekład Marlena Bartczak
http://img79.imageshack.us/img79/6466/linie51.gif


http://i17.photobucket.com/albums/b82/Charmed31/Elvis%20Presley/tcb_elvis_gif.gif

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo