ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-09-12 06:22:19

Max
panna
Zarejestrowany: 2008-12-16
Posty: 1350

Intymne przedmioty Elvisa sprzedano na aukcji za olbrzymie stawki!

[center]http://oi50.tinypic.com/29g1oya.jpg[/center]

Pismo Święte, biżuteria oraz używana bielizna - to tylko niektóre z przedmiotów, które trafiły na licytację pamiątek po niezapomnianym Elvisie Presleyu, zorganizowaną przez dom aukcyjny Omega Auctions w angielskiej miejscowości Stockport.

Nie była to ani pierwsza, ani z pewnością ostatnia licytacja przedmiotów, które związane są z Królem Rock'n'Rolla.

http://oi46.tinypic.com/291m4ao.jpg

Najcenniejszym obiektem, który znalazł nowego właściciela, była należąca w przeszłości do piosenkarza Biblia. Udało się ją sprzedać za oszałamiającą sumę, stanowiącą równowartość 59 tysięcy funtów (ok. 300 tysięcy złotych). Oznacza to, że kwota, jaką spodziewano się uzyskać z jej sprzedaży, została podwojona. To pokazuje, że nawet w czasie szalejącego kryzysu, drobiazgi po dawnych gwiazdach cieszą się wciąż wielką popularnością. Wiele osób traktuje je jako doskonałą lokatę kapitału.

Ceny innych rekwizytów również przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów, a niektóre przedmioty nie zostały sprzedane.
http://oi45.tinypic.com/2ltqcsk.jpg

Pismo Święte, które dawniej było własnością gwiazdy estrady, ma ponad 50 lat. Presley otrzymał je w prezencie od wujostwa w 1957 r. Był to podarek z okazji Bożego Narodzenia. Dla piosenkarza były to wyjątkowe święta, bo po raz pierwszy spędzał je w kupionej przez siebie posiadłości, która znana jest dziś jako Graceland.

W liczącym 1600 stron woluminie, który otrzymał od wujka Vestera oraz ciotki Clettes, znalazły się liczne, sporządzone przez niego adnotacje. Co ciekawe, cena za jaką Presley kupił w 1957 r. położoną w Memphis posiadłość Graceland (obecnie mieści się tam muzeum poświęcone jego pamięci), była pod względem kwotowym zbliżona do sumy, jaką właśnie uzyskano ze sprzedaży Biblii.


http://i17.photobucket.com/albums/b82/Charmed31/Elvis%20Presley/tcb_elvis_gif.gif

Offline

 

#2 2012-09-12 06:32:22

Max
panna
Zarejestrowany: 2008-12-16
Posty: 1350

Re: Intymne przedmioty Elvisa sprzedano na aukcji za olbrzymie stawki!

http://oi45.tinypic.com/10rnxxl.jpg

Elvis Presley był nie tylko charyzmatycznym piosenkarzem, ale też rozchwytywanym aktorem. Podczas aukcji pod młotek poszedł kontrakt gwiazdora, który podpisał przy okazji udziału w filmie "Doścignąć marzenie" (oryginalny tytuł: "Follow That Dream") z 1962 r. Umowę tę udało się sprzedać za 6 tysięcy funtów (ok. 31 tysięcy złotych).

http://oi48.tinypic.com/25swy6x.jpg

Jeszcze wyższą cenę uzyskano podczas licytacji butów sławnego idola. Obuwie Black Flagg Brothers znalazło kupca, który zaoferował za nie 6900 funtów (ok. 35 tysięcy złotych).

http://oi45.tinypic.com/1etis2.jpg

Wśród przedmiotów, które wzbudziły duże zainteresowanie na aukcji, znajdował się też pozłacany naszyjnik.

Pokryty 14-karatowym złotem wisior z logo "TCB" został zaprojektowany przez jedną z firm jubilerskich w Beverly Hills. Presley miał w zwyczaju wręczać taki upominek najbliższym przyjaciołom. Podczas licytacji w Stockport łańcuszek z kolekcji muzyka udało się sprzedać za 4200 funtów (ok. 21,5 tysiąca złotych).
http://oi50.tinypic.com/160bt4z.jpg
Spośród ponad stu innych pamiątek po Królu, które miały trafić do rąk kolekcjonerów, znalazły się rzeczy mniej lub bardziej osobiste. Do tej drugiej kategorii należy z pewnością zaliczyć poplamioną bieliznę Presleya. Tej jednak nie udało się sprzedać. Cena minimalna majtek została ustalona na 7 tysięcy funtów. Najwyższa oferta oscylowała zaś w granicach 5 tysięcy funtów (ok. 26 tysięcy złotych) - poinformował serwis BBC.

Zadowalającej ceny nie udało się też osiągnąć w przypadku spodni, które zostały wystawione na aukcję. Warty podkreślenia jest fakt, że charakterystyczne spodnie, w których można było zobaczyć Presleya podczas koncertów, nigdy nie były prane.
http://oi50.tinypic.com/352pth4.jpg

Pomimo tego, że nie wylicytowano wszystkiego, organizatorzy uważają, że w czasie aukcji udało się osiągnąć spektakularny sukces. Suma wpływów ze wszystkich sprzedanych pamiątek sięgnęła 100 tysięcy funtów (równowartość ok. 515 tysięcy złotych).

"Podczas aukcji na sali panowała wyjątkowa atmosfera" - powiedziała Karen Fairweather, która należała do osób odpowiedzialnych za przebieg licytacji. "Pojawiło się 300 osób. Ponadto chętni z całego świata składali oferty przez internet oraz telefon".
Źródlo onet


http://i17.photobucket.com/albums/b82/Charmed31/Elvis%20Presley/tcb_elvis_gif.gif

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo