ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-10-27 22:55:52

ola15-08
Użytkownik

christmas song

Witam,jako że jesteśmy juz coraz bliżej grudnia i świąt,zaczęłam myśleć nad świątecznymi piosenkami oczywiście w wykonaniu Elvisa img/smilies/smile . Przechodząc do rzeczy Drogie dziewczęta liczę na Waszą pomoc. Natknęłam się na piosenkę "Lonely This Christmas" brytyjskiej grupy Mud z 1974,i wyczytałam,że została nagrana w stylu Króla i mylnie jest mu przypisywana,więc stąd moje pytanie do Was jako do osób o szerszej wiedzy niż moja. Czy Elvis kiedykolwiek ją wykonywał? Pozdrawiam serdecznie img/smilies/smile

"...without a song, the day would never end; without a song, a man ain’t got a friend; without a song, the road would never bend - without a song.So I keep singing a song." - Elvis Presley

#2 2013-10-28 07:24:20

Danusia
Administrator

Re: christmas song

Droga Olu, z tego co wiem i co znajduje się w moich 'archiwach'img/smilies/smile tej piosenki świątecznej nie wykonywał Elvis Presley.
Tak jak widać to w youtube, jest ona używana jako dodatek do filmików o treści 'Tribute to Elvis'. Elvis zaś śpiewał mnóstwo pięknych świątecznych piosenek znajdujacych się na jego albumach. Znajdziesz je też w sieci na youtube, choćby przepiękną "Blue Christmas', czy Silent night' z życzeniami od Elvisa.
Życzę Ci dużo radości w ich odsłuchiwaniu i pozdrawiam serdecznie!

"Until we meet again, may God bless you…adios." Elvis Presley

#3 2013-10-28 09:52:51

ola15-08
Użytkownik

Dziękuje Danusiu za odpowiedz,tak też właśnie myślałam. Z wykonań Elvisa podoba mi się "Blue Christmas" szczególnie w wersji z Comeback Special 68'(ogólnie lubię wykonania z tego okresu img/smilies/smile ) oraz "Santa Claus is Back in Town" i "Santa Bring My Baby Back". Poza tym każdy utwór w jego wykonaniu jest cudowny i nie ma dnia,w którym bym nie słuchała Króla i nie śledziła forum i Twoich Danusiu "rare photos",które tak cieszą oko img/smilies/smile

"...without a song, the day would never end; without a song, a man ain’t got a friend; without a song, the road would never bend - without a song.So I keep singing a song." - Elvis Presley

#4 2013-11-01 08:32:29

TeresaElvis
Administrator

to moja ulubiona number 1

Czasem wydaje mi się , że to sen, ale mam nadzieję, że nigdy się nie obudzę. ELVIS

#5 2013-11-01 08:34:27

TeresaElvis
Administrator

Czasem wydaje mi się , że to sen, ale mam nadzieję, że nigdy się nie obudzę. ELVIS

#6 2013-11-02 20:37:45

ola15-08
Użytkownik

Pomijając piosenki świąteczne ostatnio moimi ulubionymi utworami Elvisa są "Bridge Over Troubled Water" , "Why Me Lord" , "Words" , "The Wonder of You"  , "You Don't Have To Say You Love Me" i oczywiście "Can't Help Falling in Love". Myślę ,że to zależne od mego nastroju img/smilies/smile a teraz raczej jestem w nostalgicznym ,dlatego bardzo wzruszają mnie dwie pierwsze.

Ostatnio edytowany przez ola15-08 (2013-11-02 20:38:34)

#7 2013-11-04 16:18:27

Danusia
Administrator

A mnie bardzo trudno jest wybrać ulubioną piosenkę z repertuaru Króla! Wszystkie są dla mnie piękne i bardzo ważne, ale gdy słucham niektóre z nich łzy same mi płyną ...

"Until we meet again, may God bless you…adios." Elvis Presley

#8 2013-11-04 21:39:10

ola15-08
Użytkownik

Zgadzam się z Tobą Danusiu wszystkie utwory są piękne,wszystkie też lubię (te które znam,bo codziennie poznaję nowe). Jednak moja przygoda z Elvisem w sumie niedawno się zaczęła i poniekąd jak pewnie wielu Polakom Król do tego czasu kojarzył mi sie jedynie z Love Me Tender. Moja "podróż" zaczęła sie od filmu "Elvis-zanim został Królem" wybranym przypadkowo. Tam usłyszałam "Don't be cruel" i ten głos mnie urzekł,oczarował. Od tego czasu zaczęłam szukać innych piosenek,informacji na temat osoby,której głos przyprawiał mnie o dreszcze i szybsze bicie serca.Z każdym dniem wciągało mnie to bardziej i bardziej. Tak trafiłam tutaj img/smilies/smile i właśnie tak pokochałam tego wspaniałego człowieka. Marzę by kiedyś móc zwiedzić miejsca bliskie Królowi,nawet gdyby miało to nie nastąpić w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że Was nie zanudzam swoimi postami, pozdrawiam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez ola15-08 (2013-11-04 21:41:10)

#9 2013-12-07 15:28:20

violetta
Użytkownik
Serwis

A ja nie wiem dlaczego, ale jak mnie pytają o ulubioną to wymieniam z "automatu" "Sylvia".

Lecz faktem jest,ze uwielbiam "całego" Elvisa, w szczególności natomiast kocham jego nagrania z SUN, pierwsze RCA oraz gospelsy.

#10 2013-12-07 15:32:53

violetta
Użytkownik
Serwis

Pozwolicie, ze powróce do teamtu tego wątku.

Co powiecie na to?

https://www.youtube.com/watch?v=pkDDm0LRQ9w

Byłam tydzień temu na koncercie Shakyego we Wrocławiu.

Spiewał swoj hit Merry Christmas Everyone oraz I can help / z repertuaru Elvisa/.

Odjazd! Byli fani z Anglii, Szwajcarii, Niemiec, Holandii.

pozdrawiam

Stopka forum