ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-04-02 06:41:25

Max
panna
Zarejestrowany: 2008-12-16
Posty: 1350

From Sunset Blvd To Paradise Rd. (DAE 3595-6/7) (Released 1996)

Sergio Luiz Fiça Biston

http://img8.imageshack.us/img8/6476/sunsetgrd.jpghttp://img17.imageshack.us/img17/1624/sunset2g.jpg

Rehearsal August 16:
http://img25.imageshack.us/img25/2902/sunset11.gif
If You Love Me (#1) - If You Love Me (#2) - Promised Land (#1) - Promised Land (#2) - Down In The Alley (#1) - Down In The Alley (#2) - It's Midnight (#1) - It's Midnight (#2) - Your Love's Been A Long Time Coming - Good Time Charlie's Got The Blues - Softly, As I Leave You (#1) - Softly, As I Leave You (#2) - I'm Leavin' - The First Time Ever I Saw Your Face - Proud Mary - If You Talk In Your Sleep - If You Love Me (#3)
Rehearsal August 16:
*Twelfth Of Never - *Faded Love - *Just Pretend - *Twelfth Of Never (Overdubbed version)


Las Vegas, August 19:
http://img25.imageshack.us/img25/4189/sunset12.gif
Big Boss Man - Proud Mary - Down In The Alley - Good Time Charlie Got The Blues - Never Been To Spain - It's Midnight - If You Talk In Your Sleep - I'm Leavin' - Let Me Be There - Softly As I Leave You - If You Love Me - Love Me Tender - Polk Salad Annie - Band Introductions - Promised Land - My Baby Left Me - Bridge Over Troubled Water - Fever - Hound Dog - Can't Help Falling In Love

Wydana przez DAE and  LuXor "From Sunset Boulevard to Paradise Road" jest prawdopodobnie najlepszą importowaną CD jaka kiedykolwiek została wydana!  To jest jedno z tych CD, które prawie nigdy nie opuszcza  mojego odtwarzacza CD.

Wydanie pięknie zaprojektowane z pięknym  materiałem  ilustracyjnym, zawiera dwie CD! Mamy 5 czarnobiałych zdjęć Elvisa w jego garderobie w Hilton. Domyślam się, że te zdjęcia nie są od tego koncertu, ale od jakiegoś z  73. Też mamy miłą notatkę objaśniającą zapis, z tradycyjną informacją o muzykach.

Dźwięk jest dobry, ale niestety nie tak dobry jak innych wydaniach DAE.
Co naprawdę jest plusem tej płyty to jej zawartość. Tutaj mamy okazję, usłyszeć nie tylko pokaz, ale także próby do tego pokazu. To daje nas rzadką okazję, by usłyszeć geniusza w pracy. Możemy usłyszeć jak Elvis wypracowuje piosenki, kieruje  zespołem i muzykami - tutaj możemy usłyszeć jak Elvis kreował swoją  MAGIĘ.

Prawdopodobnie zmęczony rutyną Vegas, Elvis zdecydował się odnowić zupełnie swój pokaz  i to jest uzasadnienie, dlaczego słyszymy tak rzadkie piosenki na tej CD. Sam pokaz jest FANTASTYCZNY. Elvis naprawdę cieszy się pracą na scenie i w każdej piosence.
daje wszystko z siebie.
Pozwólcie, że zacznę od próby, niewątpliwie najbardziej fascynującej części tego wydania.

Pierwszą nową piosenką jest "If You Love (Me Let Me Know) " i to jest  jasne, że Elvis naprawdę lubi tę  piosenkę ( on komentuje "Pozwólcie zrobić to jeszcze raz z...  Lubię ją...To  jest Happy piosenka").  Elvis pracuje nad piosenką bardzo ciężko, ale  nie jest z nią za pan brat. Drugie podejście jest mało lepsze. 

Teraz nadszedł czas na  "Promised Land", którą też śpiewa  dwa razy. Jest  naprawdę niepewnie śpiewana i Elvis chwyta nastrój jej w drugim podejściu, w którym też „zjada” trochę słów i improwizuje  ((And the Motherf***.. is on the line)

Następną "Nową piosenka" jest "Down In The Alley", bardzo bluesowa i także mamy dwie "takes". Wydaje się, że Elvis poszukuje odpowiedniego brzmienia.
"It's Midnight " jest jedną z najlepszych dodatków nowego pokazu. Przy pierwszym podejściu, Elvis ma jakieś problemy ze słowami i piosenka nagle jest przerwana. Elvis prawdopodobnie dostaje tekst i tym razem, słyszymy kompletną i piękną wersję tego klejnotu.

Po "Midnight" słyszymy na tej CD niezwykłą piosenkę.  "Your Love's Been A Long Time Coming" pięknie wykonana z innym  (lepszym) zakończeniem, niż studyjna master. Ta piosenka nigdy nie znalazła uznania...

Jedną z najlepszych piosenek, którą Elvis kiedykolwiek zarejestrował jest Good Time's Charlie's Got The Blues. To jest fantastyczna wersja, a wersja live, przyprawia mnie o dreszcze.  Niestety, Elvis wykonał tę piosenkę tylko podczas inauguracyjnej nocy. Dzięki Bogu,  mamy ją tutaj i to w dobrej jakości.

"Softly As I Leave You" jest piosenką, którą  Elvis bardzo lubił i mamy tutaj dwa podejścia. Aranżacja, którą wybrał jest piękna i poruszająca.
Następną rzadką wykonywaną piosenką jest wzruszająca, "I'm Leaving". Zrobił tylko jedną próbę i  domyślam się, że uważał, że to wystarczy. Wersja jest podobna do wersji live.

" First Time Ever I Saw Your Freaking Eace" (tak Elvis wprowadza piosenkę) była już przedstawiana podczas koncertów na początku tego roku, więc nic nowego tutaj, chociaż  jest to czuła wersja. To samo można powiedzieć o  "Proud Mary", ale tutaj  mamy szansę usłyszeć Elvisa kierującego swoimi wokalistami - uczy ich  jak zrobić basową linię tej piosenki. Faktycznie , on robi tak podczas całej próby, pouczając muzyków jak zrobić zakończenia, wprowadzenia i aranżacje  piosenek.

Następnie nadszedł czas dla jednej z najświetniejszych piosenek zarejestrowanej w Stax Studio: "If You Talk In Your Sleep" Te wersje są trochę niepewne, ale bardzo dobre.

Elvis naprawdę męczy się z "If You Love Me " i teraz on spędzają więcej niż 15 minut pracując nad tą piosenką. JD Summer nie był obecny na próbach i Elvis miał Timy Baty wykonującego  pracę JD, ale Tim miał  problemy z zakończeniem  i  Elvis, próbował uczyć go, ale wydaje mi się, że nic z tego nie wychodziło. Wszystko doszło do normy po powrocie  JD. Następną jest piękna piosenka, która też nigdy nie znalazła miejsca na piedestale "Twelfth Or Never" i następnie  Elvis przechodzi  do "Faded Love". Dobra, ale Elvis wydaje się gubić zainteresowanie w połowie piosenki. Możemy usłyszeć, jak zabawne zmienia słowa .

Następną piosenka jest jedna z moich faworytek na tej CD: "Just Pretend" . Słyszymy piękną wersję i ponieważ zespół jest trochę w tle, centrum uwagi kieruje się na  partie wokalne i to daje piosence nowy wymiar.

Próba się kończy. Spędziliśmy więcej niż 75 minut z królem, obserwując  jego twórczość,  jego magię i śmiejąc z jego żartów.

Teraz King wchodzi i wskakuje w  Big  Boss Man.

Pokaz jest fantastyczny i chciałbym  wskazać jakieś najważniejsze perełki:

Good Times Charlie's Got The Blues: Jednym słowem: Wspaniała!

If You Talk In Your Sleep:  Jest lepsza niż wersja studyjna.

I'm Leaving: Następny klejnot, bardzo wzruszający.

Softly As I leave You: Wykazuje niepewność w wykonaniu, ale ta piosenka jest zawsze piękna

If You Love Me Let Me Know, Polk Salad Annie (Rockowe!) Promised Land (następny mocny moment)

Jako Bonus, mamy wersję overdubbed Twelfth or Never. Bardzo dobra! To jest typowa marka nowego zapisu Elvisa.

Smutną stroną tego jest, że widownia, wydaje się, nie pochwaliła tego, bardzo nowego repertuaru i Elvis musiał zrobić  zmiany i usunął jakieś nowe piosenki na rzecz starszych...wstyd. Ale podstawowy skład piosenek, z nowymi piosenkami, pozostał z kilkoma wyjątkami.  Z tego sezonu mamy :  " Fever Night Fever In Vegas",  dziwny, ale dla mnie miły, " Desert Storm ", ale to jest inna historia...
Przekład Marlena Bartczak

Ostatnio edytowany przez Marlena (2009-04-02 06:52:46)


http://i17.photobucket.com/albums/b82/Charmed31/Elvis%20Presley/tcb_elvis_gif.gif

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo