ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-10-13 10:48:26

Skowik
Użytkownik
Serwis

Skowik - o mnie...

cześć,

Na prośbę Prezi'ego napiszę kilka słów o sobie.

1) Skąd Elvis?
Kurcze sam nie wiem img/smilies/smile. Pierwsza płyta jaką dostałem to był Shakin Steven's Greatest Hits, była to płyta vinylowa i prezent na komunię. Od tego czasu absolutnie zwariowałem na punkcie Rock'n'Roll'a. Kilka lat później dowiedziałem się że Shakin zaczynał w musicalu Elvis więc chciałem poznać oryginał. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w TV była retransmisja koncertu Aloha... zobaczyłem, posłuchałem i tak mi już zostało.

Prezi pytał mnie o to czy lubię muzykę Elvisa tak jak inną muzykę. Absolutnie Elvis jest u mnie na pierwszym miejscu i jestem zdeklarowanym fanem. Ale oczywiście poza Elvisem lubię wielu innych wykonawców i naprawdę wiele utworów: Shakin, Michael Jackson, Jerry Lee Lewis, Ritchie Valens, Michael Buble, Robbie Williams, Janis Joplin, Roy Orbison, Queen i naprawdę wielu innych

Z instrumentów najbardziej lubię fortepian i skrzypce (nie gram ani na jednym ani na drugim, chociaż mam skrzypce i przez rok próbowałem sam się nauczyć grać...efekty były marne), grywam za to na gitarze.

2) Skąd śpiewanie?
Przez przypadek. Dwa lata temu sprowadzałem z USA gitarę - replikę tej której Elvis używał. Ponieważ byłem niesamowicie szczęsliwy że będę miał taką gitarę chwialiłem się tym na prawo i lewo...i tak koleżanki z pracy poprosiły mnie żebym ją przyniósł do pracy i zagrał coś. Jak już ją przyniosłem (nie bez oporów bo do tamtej pory śpiewałem tylko sąsiadom przez ściany) to namówiły mnie żebym zrobił pierwszy koncert ... i tak się zaczęło

3) dlaczego śpiewam dalej?
Bo bardzo bardzo to lubię !!! a poza tym uważam że Elvis był naprawdę wielką osobowością sceniczną i śpiewał bardzo zróżnicowane piosenki od banalnych tekstowo i muzycznie do bardzo ambitnych. Również bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o dynamikę. Niestety wizerunek Elvisa u przeciętnego człowieka kreują w dużej mierze 1) filmy fabularne (gdzie Elvis jest jak na mój gust troszkę zbyt uczesany i grzeczny) 2) osoby śpiewające jego muzykę (niestety większość z nich celuje w Elvisa 77, często wygląda to na nadętego gościa który coś tam mamrocze do mikrofonu)...i tak sobie pomyślałem że może warto pokazać nie tyle samego Elvisa bo przecież nie będzię już drugiego ale jego muzykę od strony dynamiki, dobrej zabawy często humoru. No i to właśnie chciałbym robić. Niedawno usłyszałem że tacy jak ja dzielą się na Impersonatorów (czyli tych którzy wcielają się w Elvisa) oraz Tribute Artists (czyli tych którzy coś robią w hołdzie) ...no to mi w tej klasyfikacji bliżej do T.A. Dlatego też bronię się przed białymi kostiumami, choć nie jest łatwo bo często jak ktoś mnie zaprasza i wie ze repertuar Elvisa to oczekuje właśnie bardziej cyrkowego-show.

4) O mnie ...o mnie...
Pochodze z Bielska-Białej, po studiach zamieszkałem w Warszawie. Mój pseudonim "Skowik" wymyślili moi koledzy z podstawówki i tak już mi zostało bo z jednym z nich poszedłem do szkoły średniej i potem na studia do Warszawy więc pseudonim przetrwał...a skoro juz miałem taki to go używam img/smilies/smile

W Warszawie brakuje mi spokoju i spowolnienia życia jakie miałem w BB oraz widoku gór za oknem i oczywiście bliskości rodziny.

....czy macie jeszcze jakieś pytania img/smilies/smile ?

pozdrawiam
Piotr S. "Skowik"

#2 2010-10-14 18:28:06

Viola65
Użytkownik

Re: Skowik - o mnie...

Bardzo fajnie napisałeś o sobie...tak od serca...
I... śpiewaj dalej, skoro to Twoja pasja! Powodzenia!

*Always on my mind*

Stopka forum