ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.
Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net
  • Index
  •  » Inne
  •  » Glen Campbell Dead At 81

#1 2017-08-09 16:17:37

Danusia
Administrator
Zarejestrowany: 2008-11-07
Posty: 40996

Glen Campbell Dead At 81

http://www.elvisnews.com/images/various/elvis-glen-campbell.png

Glen Campbell, z 40 hitami, w tym "Rhinestone Cowboy", "Wichita Lineman" i "By the Time I Get to Phoenix", zmarł we wtorek. Miał 81 lat. Reporter Universal Music Group, wydawca Campbella, potwierdził śmierć piosenkarza dla Rolling Stone.
Podczas kariery trwającej sześć dekad Campbell sprzedał ponad 45 milionów płyt.

Campbell był czterokrotnie żonaty, ma pięciu synów i trzy córki. Pomimo sukcesów w karierze, walczył z alkoholizmem i uzależnieniem od kokainy. We wczesnych latach osiemdziesiątych miał burzliwą relację z wokalistką Tanya Tucker, która miała 22 lata. W 1981 roku urodził się Christian, a w 1982 roku ożenił się z Kimberly Woolen.

W 2011 roku Campbell, który miał 75 lat, ujawnił, że cierpi na chorobę Alzheimera. W czerwcu tego roku ogłosił, że wycofuje się z muzyki z powodu choroby. Wydał ostatni album oryginalnej muzyki Ghost on the Canvas (z udziałem Billy'ego Corgana, Paula Westerberga i Jakoba Dylana) i rozpoczął pożegnalną podróż z trzema swoimi dziećmi.

Na początku tego roku Campbell wydał Adiósa, jego ostatni album studyjny, zbiór głównie coverów Bob Dylana, Harry'ego Nilssona i innych, nagrany po jego Goodbye Tour.

Źródło:  Rolling Stone  / Aktualizacja: 8 sierpnia 2017 r


"Until we meet again, may God bless you…adios." Elvis Presley

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Glen Campbell Dead At 81

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo