ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-02-15 20:44:19

Danusia
Administrator
Zarejestrowany: 2008-11-07
Posty: 39212

Counting Down Elvis

http://www.elvisnews.com/images/coverart/big/book-counting-down.png

Mark Duffett jest autorem nowej książki o muzyce Elvisa, zatytułowanej "Counting Down Elvis: 100 najlepszych utworów". Książka została wydana przez Rowman & Littlefield Publishers (15 lutego 2018) i liczy 270 stron. Oto, co podsumowuje komunikat prasowy:

Książka Duffetta rzuca światło na znaczenie Elvisa Presleya jako interpretatora piosenek napisanych przez innych. Podobnie jak Frank Sinatra przed nim, Presley wykorzystał swój talent do wybierania melodii, które odzwierciedlały, a czasem pomagały zdefiniować ducha popkultury. (Bill Kopp, musoscribe.com, autor Reinventing Pink Floyd: Od Syda Barretta po Ciemną Stronę Księżyca)

"Oddani fani będą cieszyć się Duffettem ( Understanding Fandom, 2013) docenieniajcym dyskografię Elvisa. Odliczanie, przedstawione w odwrotnej kolejności chronologicznej, składa się ze strony do półtoragodzinnego opisu historii powstania i nagrywania każdej piosenki. To sprawia, że ​​interesująca lektura opowiada o wielu różnych gatunkach muzycznych, od bluesa do country i współczesnego folku. Fascynujący komentarz dostarczają kompozytorzy, producenci, muzycy, w tym autor. Kolejna lista (bez nagrań) to 100 piosenek a po niej następuje ponad 500 nut i znaczna bibliografia. Polecane dla kolekcji muzyki i kultury popularnej oraz dla wszystkich, dla których Elvis jeszcze nie opuścił budynku. "  - Carolyn Mulac ( książka )

"W  energetycznym i wnikliwym spojrzeniu na piosenki Elvisa Presleya, Duffett, profesor medialny na University of Chester w Wielkiej Brytanii, wymienia swoje" osobiste odliczanie 100 "piosenek z ponad 700 nagrań mistrza, które Presley wydał za życia . Duffett nie analizuje muzyki Presleya w sposób chronologiczny, preferując zamiast tego spojrzenie na twórczy wkład piosenkarza w muzykę popularną. Twierdzi, że Presley był "innowacyjny w wybieraniu i interpretowaniu materiału". Zamiast rozróżniać wczesnego (rockowego) od późnego (łatwego w słuchaniu) Presleya, Duffett interesuje się wielkim obrazem artysty, który czerpał "z całej gamy instrumentów, pochłaniając wiele różnych gatunków w szerokim i niepowtarzalnym stylu,  dostrzegając emocjonalny rdzeń każdego utworu. "Choć wyraźnie preferuje the rocking Presley" w Heartbreak Hotel "(nr 4) do Presley'a country" Gentle on My Mind "(# 91), fachowo przekazuje subtelności obu wykonań. I choć fani mogą się różnić, gdy na przykład Duffett w rankingu Presleya przedkłada "Bridge over Troubled Water" (na 5 miejscu, z jego "kolosalnym poczuciem widowiska") nad "Good Rockin 'Tonight" ("klasycznym rockabilly" na # 68), większość doceni entuzjazm pisarza. Fani Elvisa Presleya uznają to za fascynujące i użyteczne spojrzenie na dzieło króla.

Updated: Feb 15, 2018 / elvisnews


"Until we meet again, may God bless you…adios." Elvis Presley

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo