ELVIS CENTRUM

International Centre Of Elvis Presley

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2019-12-02 06:16:21

Danusia
Administrator
Zarejestrowany: 2008-11-07
Posty: 41194

Elvis In Arkansas

https://www.elvisnews.com/images/various/book-elvis-in-arkansas.png

Dziś zostaje wydana książka „Elvis In Arkansas” autorstwa Joe Walkera.
Z jego strony internetowej: Kiedy postanowił napisać „Elvisa w Arkansas”, autor Joe Walker postanowił skupić się na historycznym Elvisie i tym, jak wczesne czasy w Arkansas wpłynęły na jego karierę. W tych najwcześniejszych dniach, jak pamiętał ojciec Elvisa, Vernon Presley, stan odegrał ważną rolę we wczesnej karierze jego syna: „[Elvis] zaczął w 55 roku, grając lokalnie, wiesz, Arkansas, Luizjana i Mississippi”. Dla wielu Elvis Presley pojawił się znikąd, wyłaniając się w tę gorącą lipcową noc w Sun Records, nagrywając "That's All Right.". I nawet tam Arkansas miał wpływ, a niewielka stacja radiowa w północno-wschodniej Arkansas była jedną z pierwszych, które zagrały płytę Elvisa Presleya. A jeśli Memphis w stanie Tennessee był kamieniem węgielnym kariery Elvisa Presleya, to Arkansas, Luizjana i Teksas były cegłami, które dopełniły założenia Rock'n Roll. I nie tylko dla Elvisa. Artyści z Sun Record, Johnny Cash, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins i Charlie Rich, by wymienić tylko kilku, zaczęli od wspólnych zawodów i gimnazjów w Ark-La-Tex.
„Elvis in Arkansas” oferuje świeże spojrzenie na te wczesne dni, kiedy Elvis i jego koledzy z zespołu, Scotty Moore i Bill Black po raz pierwszy wyruszyli na zachód z Memphis, gdy trio przecinało Ark-La-Tex, występując w setkach koncertów w Arkansas , Luizjana i Teksas. A kiedy nie grali w Arkansas, co tydzień jeździli tam iz powrotem po całym stanie, czasem jedząc w lokalnej restauracji lub odwiedzając przyjaciół, których poznali po drodze.
Przeczytasz historie tych, którzy tam byli, nie zdając sobie sprawy, że byli świadkami narodzin Rock 'n Roll. Dla nich byli świadkami czegoś, po prostu nie byli pewni, czego. Wśród historii, które przeczytasz, jest noc, w której oryginalny różowy cadillac Elvisa spłonął przy autostradzie w Arkansas, podłoga sali gimnastycznej w Arkansas, która zawaliła się podczas występu Elvisa, Elvis został wyrzucony z klubu w Arkansas przez katolickiego księdza za podpisanie uda dziewczynki, Strach Elvisa przed lataniem spowodował, że jego samolot prawie rozbił się o zachodnie Arkansas, Elvis został wprowadzony do bractwa college'u w Arkansas, Elvis śpiewał „Heartbreak Hotel” na żywo po raz pierwszy (co miało miejsce w klubie nocnym w Arkansas), Noc w Little Rock gdzie Gladys i Vernon Presley po raz pierwszy spotkali się z pułkownikiem Parkerem, Elvis śpiewał przed tłumem zaledwie dwunastu osób na pokazie w Arkansas, próba Elvisa zakupu 14 000 akrów polowania na kaczki w Arkansas i wypadek samochodowy, w którym władze nie chciały czekać, bo nie mieli pojęcia, kim był Elvis Presley.
W książce Joe Walkera „Elvis in Arkansas” będziesz podróżował z Elvisem przez Arkansas i doświadczysz narodzin Rock 'n Roll dzięki relacjom naocznych świadków ludzi, którzy tam byli, a także zobaczysz nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia.

Źródło: elv75 / Zaktualizowano: 1 grudnia 2019 r


"Until we meet again, may God bless you…adios." Elvis Presley

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting 1.2.13
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo